Not logged in | Log in | Sign Up
Ciekawe, że przez (nie wiem czy nawet złe) ustawienie wyświetlacza mamy dwie linie 2 w Myszkowie. Jedną do Siewierza a drugą do Starej Huty
Skąd w ogóle wzięła taa dwójka pod zarządem KZK a później ZTMem? Przecież za czasów WPK 2 jeździło po Tychach.
Po prostu Myszków wydłużył swoją dwójkę do Siewierza, a gdy tenże Siewierz przystąpił do KZK GOP to po pewnym czasie wprowadzono honorowanie katowickich biletów. No i żeby ta dwójka nie myliła się na stronie internetowej KZK z tyską dwójką dopisano literkę A. Ale oczywiście autobusy nigdy nie jeździły z oznaczeniem 2A. Teraz zresztą też nie, mimo że już oficjalnie jest taki numer.
Organizatorem tej linii jest Myszków. Jak sam napisałeś wprowadzono honorowanie biletów i dalej tak to wygląda. ZTM dopłaca jakieś grosze do tych kilku kursów, które wjeżdżają na jego teren do Siewierza.
No właśnie niekoniecznie. Na stronce UM Myszków wisi rozkład linii 2 kończący się na przystanku Smudzówka, a na myszkow.trasownik.net jest info "Na odcinku Pułaskiego/Smudzówka - Siewierz Zamek kursuje jako linia 2A organizowana przez gminę Siewierz".
KZK GOP ani ZTM nigdy nie był organizatorem linii 2. A teraz linia jest formalnie podzielona, od Myszkowa do Starej Huty organizatorem jest ZPG Jedźmy razem, a od granicy z Myszkowem do Siewierza organizatorem jest gmina Siewierz.